STRVS118X02C
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
STRVS118X02C
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Package / Case : SMC
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 118 V
Breakdown Voltage : 95 V to 105 V
Series : STRVSX
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes Rep Volt Suppressor TVS 118V Ipp 2A