PSS30S71F6
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
PSS30S71F6
Voltage : 600V
Product Category : Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Type : IGBT
Voltage - Isolation : 2500Vrms
Minimum Quantity : 10
Package / Case : 38-PowerDIP Module (1.413", 35.90mm)
Configuration : 3 Phase
Series : -
Current : 30A
Manufacturer : Powerex Inc.
Description : MOD IPM 6-PAC 30A 600V DIP